sandwich panel satışı, payas sandviç panel toptancısı

Sandviç panel

  Sandviç Panel Çatılar kar, yağmur ve fırtına gibi doğa şartlarına karşı aktif bir koruma sağlama amacı ile yapılarda kullanılan, ayrıca coğrafi şart ve yapı mimarisiyle estetik uyumu yakalamak için çeşitlilik gösteren kaplama örtüleridir. Çatılar, taşıyıcı sistemlerine, eğimlerine ve kaplama malzemesine göre çeşitlilik göstermektedir.

  Çatı kaplama malzemeleri ısı, su ve ses izolasyonunu sağlamalı, ekonomik, estetik ve kaliteli olmalı, aynı zamanda yapıyı dış atmosfer şartlarından güvenli bir şekilde koruma görevlerini yerine getirebilmelidir. Çatı panellerinde en çok tercih edilen çatı kaplama malzemeleri iç ve dış metal levha ile yalıtım çekirdeğinden oluşan sandviç panellerdir.

  Sandviç paneller, ülkemizde son zamanlarda şantiye yapıları, sosyal ve sanayi yapıları, fabrikalar ve depolar vb. gibi birçok yapının çatı, cephe, iç bölme veya soğuk hava odalarında kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Sandviç paneller hızlı üretim ve montaj olanağı, yüksek taşıma kapasitesi ve hafif konstrüksiyona ek olarak yüksek yalıtım özellikleri ile mimari tercihlerde ön plana çıkmaktadır.

  Teknik Özellikler

  Yangın Sınıfı B1, B2 ve PIR
  3 Hadveli Çatı Paneli
  Panel Kalınlığı 5 cm
  Isı Geçirgenlik Katsayısı 0.45 W/m2H2C (TS EN 14509)
  Isıl İletkenlik Katsayısı (λ) 0.022 W/mK (TS EN 14509)
  Ses Yalıtımı (0.50/0.40 mm) min. 16 desibel
  Panel Boyu min. 2000 mm / max. 13.40 m