Çelik Hasır

Belirli unsurlara bağlı olarak farklı fiyatlandırma üzerinden ele alınan çelik hasır, günümüzde pek çok alanda yoğun olarak değerlendirilir. Özellikle betonarme yapılar için önemli bir teçhizat olarak öne çıkmaktadır. Mukavemeti ve direnci yüksek bir tasarım olduğu için kullanım alanları her geçen gün daha yoğun olarak büyümeye devam ediyor.

Yüksek dayanma gücü aynı zamanda uzun yıllar güvenli şekilde yapıların ortaya çıkarılmasına fırsat tanımaktadır. Böylece betonarme yapılar önemli bir güvenlik portalı oluşturuyor. Üstelik zamandan da tasarruf sağlayan bu yapılar sunduğu özellikler ile rahatlıkla değerlendirilebilir.

Çelik Hasır Kullanım Alanları Nelerdir?

Özellikle betonarme yapılar söz konusu olduğunda daha sağlam ve güçlü bir alan oluşturabilmek için çelik hasır kullanımı gerçekleştirilir. Tabii sadece bununla sınırlı değildir. Ayrıca çelik hasır farklı özellikler ve sınıflandırma üzerinden fiyatlarla pek çok alanda değerlendiriliyor.

– Saha betonları,

– Yol betonları,

– Fabrika zemin betonu,

– Asmolen döşemeler,

– Betonarme su kanalı,

Bu gibi daha pek çok değişik alan açısından çelik hasırlar günümüzde yoğun olarak değerlendirilmektedir. Özellikle güvenlik konusunda ve uzun yıllar kullanılacak bir alan oluşturabilmek için kullanım noktasında bir adım öne çıkıyor. Değişik şekiller ve boyutlarıyla ölçüler doğrultusunda ele alınan bu tasarımın kullanım alanları, ayrıca her geçen zaman daha da gelişmeye devam ediyor.

 

çelik hasır ağırlık tablosu
payas çelik hasır satışı
Payas inşaat demiri satış

İnşaat Demiri

Aşağıda verilen tabloda;

Farklı çaplardaki 1 metre demirin kaç kg olduğunu rahatlıkla bulabilirsiniz. Bir tonda olması gereken çubuk demir sayısı ve bir bağda olması gereken demir sayısı da oldukça işinize yaracaktır.

Mesela;

1 metre 8 lik demir ağırlığı 0,395 kg’dır. 12 metrelik boy demir ise 4,740 kg’dır.

1 metre 10 luk demir ağırlığı 0,617 kg’dır. 12 metrelik boy demir ise 7,404 kg’dır.

1 metre 12 lik demir ağırlığı 0,888 kg’dır. 12 metre boy demir ise 10,656 kg’dır.

1 metre 14 lük demir ağırlığı 1,208 kg’dır. 12 metre boy demir ise 14,496 kg’dır.

Diğer çaplardaki demir ağırlıklarının tablodan bulabilirsiniz. 1 metre demir kaç kilo, bir boy yani 12 metre demir kaç kilo, bir bağda kaç adet demir var gibi sorularınıza tabloyu inceleyerek cevap bulabilirsiniz.

Nervürlü İnşaat Demiri Ağırlık Tablosu ve 1 Bağdaki Çubuk Sayısı